Uyuşturucu Testi

Yasadışı madde kullanan çalışanları tespit etmenin en etkili yolu işyerlerinde uygulanan uyuşturucu testleridir. Her ne kadar bu testler bir ön yatırım gerektiriyorsa da güvenilir bir testin maliyeti, uyuşturucudan arındırılmış ve güvenli bir işyerinin sağlayacağı avantajlarla fazlasıyla karşılanabilir.

Sağlık

İşe alım sürecinde ve mevcut personele random yöntemiyle düzenli olarak yapılan testlerin amacı ise potansiyel kullanıcılar ile tekrar kulanmaya başlayan çalışanları belirleyebilmektir. Bu testler sayesinde iş müracatında bulunanlar ve çalışanlar uyuşturucu testi isteneceğinden haberdar olacaklarından ya madde kullanımından kaçınacaklar veya buna uygun bırakma planları yapacaklardır. Gerek işe alım sürecinde gerekse random olarak uygulanacak programlarda saç telinden uyuşturucu testini tercih etmenin avantajlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Saç testinden geçeceğini bilen madde kullanıcılarını iş başvurusu yapmaktan caydırır.

Uyuşturucu madde kullanımını zaman bazında da tespit ettiğinden sürekli kullanıcılar hiçbir zaman işgücünüze katılmaz.

Diğer test yöntemleriyle yapılan bire bir değerlendirmelerde Psychemedics’in 6-10 kat daha fazla kullanıcıyı tespit ettiği ortaya çıkmıştır.

Biyolojik olmayan numuneler günlük hayat akışınızı etkilemeyecek şekilde ev ortamınızda alınabilir.

Hileli numune alım taktiklerine izin vermez.

Alınan numuneler bozulmaz, kolaylıkla alınır, saklanır ve sevk edilir.

Bireysel

Doğru ve güvenilir sonuçlar veren kişisel saç telinden uyuşturucu test kitini firmamızdan sipariş ederek, adresinizde de teslim alabilirsiniz. Test sonuçları özel ve gizlidir; herhangi bir kişisel bilgi istenmez, her test kiti içerisinde online test sonuçlarınıza ulaşabilmenizi sağlayacak özel bir kod numarası vardır.

Gizli ve güvenilir

Diğer testlere göre 5-10 kat daha fazla tespit imkanı

En uzun zaman aralığında tespit

Birçok uyuşturucu türünde idrar tahlilleri genellikle en fazla 2-3 gün öncesine, salya testleri ise yaklaşık 1 gün öncesine kadar madde kullanımını tespit edebilirken saç testinde bu süre geçmiş üç aya kadar uzamaktadır.